Piotrek
- Podróżnik, geograf, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości, interesuje się światem w szerokim zakresie. 
W Polsce geograf i pilot wycieczek, studiował także w Norwegii. Nauczyciel geografii, uczy także języka angielskiego, tworzy strony www.

Podróże zaczynał od wycieczek górskich i działalności w PTTK, potem przyszedł czas na wyprawy z cyklu „wszędzie da się rozbić namiot”- pustynie Maroka, wyspy na środku fjordów na Lofotach, bezdroża Masywu Centralnego czy norweskie góry zimą. W końcu Indie, Wyprawa do Afryki Zachodniej, ostatnio Gruzja i Sri Lanka. 

Pasjonuje go nieznane, ciągłe odkrywanie i podróże survivalowe na granicy zdrowego rozsądku i w ciężkich warunkach.
 
Ambasador Szczecina, w noweji promocji miasta "Odkryj na dobre Szczecin". Autor wielu prelekcji i pokazów podróżniczych. Twórca festiwalu "Tydzień Ziemi" na Uniwersytecie Szczecińskim.
Współpracuje z firmą turystyczną BluEmu, gdzie prowadzi wycieczki w wielu zakątkach świata. Tomek- z wykształcenia biofizyk, zajmuje się badaniami substancji mających mieć zastosowanie w terapiach nowotworowych. Poza obowiązkami podróżnik, fotograf, kolekcjoner-hobbysta minerałów i skamieniałości, fanatyk rowerów, rolek, nart, deski. Od niedawna zaczął tworzyć strony internetowe, zajmować się grafiką komputerową i zaczyna się bawić w fotografię studyjną.

Lubi poznawać, kocha wyzwania, podróże na granicy zdrowego rozsądku i w skrajnych warunkach. Wszystko co widzi i co go fascynuje stara się uchwycić w obiektywie, tak by móc dzielić się z innymi światem widzianym jego oczyma.

Dotychczas odwiedził kilka razy Maroko, Indie, norweskie pustkowia zimą, ale także Kanadę i Izreael. Największy projekt to Wyprawa do Afryki Zachodniej. Posiada na swoim koncie kilka wystaw fotografii jak i prelekcji podróżniczych. Bardzo aktywny fotograf krakowskich eventów.Images may not be reproduced in any form without the express written permission of the copyright holder.
Design by Piotr Kowalczyk. Copyright by Piotr Kowalczyk & Tomasz Oles